artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Manager


Prezes Snapchata zarobił w 2017 r. rekordowe 638 mln dol. Więcej wypłacono dotąd tylko dwa razy. Wypłacie gigantycznych wynagrodzeń dla szefów Snapa nie przeszkodziły dość burzliwe losy spółki po jej debiucie na giełdzie nowojorskiej.


Kongres bezpieczeństwa biznesu. W dniach 26 – 27 marca 2018 r. w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale (woj. łódzkie) odbędzie się wyjątkowy i bardzo ważny, po raz pierwszy w Polsce organizowany - w 100–lecie rocznicy polskiej przedsiębiorczości - Kongres Bezpieczeństwa Biznesu, który wychodzi naprzeciw współczesnym zagrożeniom i wyzwaniom bezpieczeństwa gospodarczego naszego kraju.


Ryszard Pieńkowski odkupił udziały Ringier Axel Springer w Infor Biznes, wydawcy "Dziennika Gazety Prawnej". Spółka Infor Biznes została powołana w 2009 roku, gdy Axel Springer Polska postanowił zrezygnować z wydawania "Dziennika" i połączyć go z wydawaną przez Infor PL "Gazetą Prawną".


UPC ma nowego szefa. Wcześniej działał na Węgrzech. To absolwent finansów w Bukareszcie i zarządzania na Uniwersytecie w Wirginii. W korporacjach działa od dwudziestu lat.


Jon Eastick nowym członkiem zarządu Allegro. Jon Eastick został nowym członkiem zarządu oraz dyrektorem finansowym Allegro. Do zespołu zarządzającego spółką dołączył od lutego.


Prezes Bogdanki odwołany. Nowe porządki w kopalni. To już druga zmiana na stanowiska prezesa zarządu LW Bogdanka w ostatnim roku. Krzysztof Szlaga skończył swoją pięcioletnią pracę w spółce.


Meblowy gigant z Polski rusza na Bliski Wschód. Będzie urządzał hotele. Do tej pory meblowali głównie biura, teraz spróbują z hotelami. Na razie w Dubaju, gdzie powstała nowa spółka. Jeśli projekt się powiedzie, to jest szansa, że na polskich łóżkach będą spali goście mundialu w Katarze. Co dalej? Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl, w rozmowie z money.pl opowiada o planach spółki.


PKP Cargo wciąż bez prezesa. Kandydaci mają więcej czasu. Największy polski kolejowy przewoźnik towarowy wciąż nie ma prezesa. Rada Nadzorcza PKP Cargo po raz kolejny powołała osobę, która będzie pełniła obowiązki prezesa.


Paweł Jakubowski prezesem Polskiego LNG. Walne zgromadzenie spółki Polskie LNG powołało Pawła Jakubowskiego na stanowisko prezesa - poinformował Gaz-System.


Jaki o nowym szefie Orlenu: bardzo dobry menadżer. "On to udowodnił, będąc prezesem Energi". - Proszę zauważyć, jak zachował się kurs, jakie wyniki ma teraz Energa - podkreślił Jaki. - Dlatego uważam, że jest to bardzo dobre wyjście - dodał.


Dłuższy urlop dla pracowników z 30-letnim stażem? "Są takie kraje". - W Europie są kraje, gdzie urlop jest tak podzielony - powiedział Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność. Nie odniósł się wprost do postulatu śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”, która chce, by pracownicy ze stażem zawodowym przekraczającym 30 lat mieli prawdo do 31 dni urlopu wypoczynkowego, a nie - jak obecnie - 26. Podkreślił jednak, że pracownicy w Polsce, którzy są po sześćdziesiątce, muszą wykonać tę samą pracę, co młodzi.


Marcin Pałażej złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa CCC. Marcin Pałażej złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa CCC ze skutkiem na 31 stycznia 2018 roku, poinformowała spółka.


Dokładny termin wprowadzenia RODO? Nieliczni polskich menedżerowie znają odpowiedź. Polscy menedżerowie mają bardzo wysoką świadomość istnienia Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), ale 87% z nich błędnie wskazuje lub nie zna terminu jego wprowadzenia - wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos dla Microsoft.


Paweł Musiał nowym członkiem zarządu Eurocash. W zarządzie spółki Eurocash pojawił się Paweł Musiał. Będzie odpowiadał za biznes detaliczny. Decyzję w tej sprawie podjęła rada nadzorcza.


Bogusław Bartczak nowym prezesem Black Red White. Zastąpił Filipa Wojciechowskiego. Zanim dołączył do firmy we wrześniu 2017 roku, pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w firmie konsultingowej Alvarez & Marsal.


Co najmniej 13 tys. zł za nic. Niezgoda po miesiącu opuszcza radę Orlenu. Powołana zaledwie niecały miesiąc temu do rady nadzorczej Orlenu Małgorzata Niezgoda, z początkiem lutego złożyła rezygnację. Choć nie odbyło się żadne posiedzenie, za gotowość do pracy dostanie co najmniej 13 tys. zł.


Ukraińcy sięgają po Polaków. Nowy kierunek emigracji dla naszych specjalistów. Paweł Stańczak został oficjalnie wiceprezesem Ukrtransgazu, spółki zarządzającej ukraińskimi gazociągami i składami gazu.


Pracują za dolara rocznie. W Polsce to nie do pomyślenia. Przywykliśmy do doniesień o szokujących wynagrodzenia czołowych menedżerów największych firm świata. Jednak wciąż nie brakuje szefów, którzy potrafią zaskoczyć i... zrezygnować z pensji. Elon Musk ogłosił właśnie, że nie będzie pobierał żadnego uposażenia do momentu, gdy zarządzana przez niego firma Tesla Motors nie osiągnie odpowiednich wyników. To nie pierwszy raz, gdy miliarder w ten sposób zaskoczył świat. Z resztą nie on jeden, bo na taki krok zdecydowało się wielu czołowych menedżerów. Sprawdziliśmy również, jak moda na takie oszczędzanie wygląda nad Wisłą. Zobaczcie sami, kto i w imię jakich zasad decyduje się pracować praktycznie za darmo.


Prywatny biznes mu nie zaufał. Nowy prezes PKP Cargo potrafił krytykować proces, który sam zapoczątkował. Przed nowym prezesem PKP Cargo trudne wyzwanie. Nie dość, że spółka w ostatnich tygodniach zanotowała gwałtowny spadek na giełdzie, to jeszcze jego wybór nie wzbudził zaufania inwestorów. Nie sposób się im dziwić. Za Czesławem Warsewiczem ciągnie się cały szereg wypowiedzi, które stawiają go w fatalnym świetle.


Zmiana w zarządzie Trakcji. Prezes Tomaszewski rezygnuje. Jarosław Tomaszewski rezygnuje z funkcji prezesa i członka zarządu Trakcji PRKiI. Rezygnacja została złożona ze skutkiem na dzień 30 czerwca 2018 r.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Dla firm | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |
Informacje finansowe:
Konta bankowe:
Porównamy dla Ciebie promocje w 20 bankach