artykuły newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSS

Ubezpieczenia


Analitycy S&P czekają na strategię Pekao. Co dalej z ratingiem PZU?. Agencja S&P wskazuje, że tegoroczna transakcja zakupu akcji banku stawia przed największym polskim ubezpieczycielem zupełnie inne ryzyka.


Przymusowe notowania giełdowe zagranicznych ubezpieczycieli. Prezes GPW przedstawia plany. Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie uważa, że międzynarodowe firmy ubezpieczeniowe z działalnością w Polsce, podobnie jak to jest w przypadku banków, powinny być ustawowo zobligowane do notowania akcji na GPW. Giełda ma skorzystać z zakwalifikowania Polski do grupy krajów rozwiniętych i wprowadzi obrót towarami rolnymi.


Kolejna państwowa spółka z historycznym wynikiem. Link4 przekroczył miliard złotych. Link4, ubezpieczyciel kontrolowany przez państwowego giganta PZU, w 2017 r. zebrał ponad miliard złotych składek.


PZU przeleje do budżetu ponad pół miliarda złotych. Akcjonariusze uchwalili dywidendę. Mimo gigantycznego wydatku na przejęcie akcji Pekao, PZU zdecydowało się podzielić zyskiem za ubiegły rok z akcjonariuszami. Najwięcej dostanie Skarb Państwa. Poza samą dywidendą 413 mln zł do budżetu państwa spłynie jeszcze 151 mln zł podatku od dywidendy pozostałych akcjonariuszy.


Polisy dla uczniów do poprawy. KNF i rzecznik finansowy chcą zmian. Firmy ubezpieczeniowe inkasują rocznie 160-200 mln zł ze szkolnego NNW, a gdy nasze dziecko złamie rękę możemy liczyć na kilkaset złotych od ubezpieczyciela. Zdaniem rzecznika finansowego dzieci w szkołach są chronione zbyt słabo. Rodzice obecnie nie do końca wiedzą, jakie mają możliwości, by zapewnić im bezpieczeństwo.


114 zarzutów i ponad 113 tys. zł w kieszeni nieuczciwego agenta ubezpieczeniowego. Pieniądze miały trafić do dzieci. Śledczy trafili na ślad oszusta już w 2015 roku.


Ponad 60 mln zł zysku netto BZ WBK-Aviva. Ubezpieczyciel stawia na nowe produkty. BZ WBK Aviva podaje wyniki finansowe po pierwszym półroczu.


Reforma ubezpieczycieli coraz bliżej. UE wymusza zmianę przepisów. Resort finansów chce dostosować polskie przepisy dotyczące ubezpieczeń i reasekuracji do regulacji UE. Odpowiednie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Na konieczność ich wprowadzenia zwróciła uwagę Komisja Europejska.


PZU zarobił w tym roku już 3 mld zł. Niemal podwoił zyski. Kwota przypadająca na akcjonariuszy to ponad 2 mld zł, co z zadowoleniem przyjęła warszawska giełda. Akcje PZU od rana są na plusie.


mBank pozbywa się działalności ubezpieczeniowej. Dostanie pół miliarda złotych. W poniedziałek mBank podpisał z duńskim inwestorem umowę sprzedaży firmy zależnej pośredniczącej w sprzedaży ubezpieczeń grupowych. Ma za to otrzymać ponad pół miliarda złotych, tyle że większość tej kwoty będzie wpływać do banku przez 15 lat. To kolejny etap rezygnowania przez bank z działalności ubezpieczeniowej.


Szybki dostęp do specjalistów dla poszkodowanych w wypadkach. Nowa propozycja LINK4. Od 14 marca, kierowcy posiadający polisę komunikacyjną NNW w LINK4 mogą rozszerzyć zakres ochrony o pakiet medyczny "Wracaj do zdrowia". Dodatkowe ubezpieczenie to wsparcie klientów w leczeniu po wypadku drogowym.


"Każdy kataklizm ma wpływ na wynik". Po nawałnicach nad Polską ubezpieczycieli czeka gorszy rok?. Trzy razy więcej zgłoszeń mają największe polskie ubezpieczalnie po burzach, które nawiedziły w ostatnich dniach Polskę. Do pracy w rejony najbardziej dotknięte kataklizmem delegowani są dodatkowi pracownicy. Odszkodowania, które będą musieli wypłacić ubezpieczyciele, będą ciosem w ich wyniki finansowe.


Link4 dostał 300 tys. zł kary. Powód? Ubezpieczyciel naliczał za... niskie składki. Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń SA karę pieniężną w wysokości 300 tysięcy złotych, w związku z niewłaściwym wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej - podała KNF w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu.


KNF wpisała spółkę Insurance Link na listę ostrzeżeń. Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych spółkę Insurance Link sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - poinformowała KNF w piątkowym komunikacie.


Nawet 30 tys. zł mniej za nowe auto. Kierowcy zyskują dzięki nietypowym przepisom. Polisa OC przypisana do kierowcy? Tego chcą posłowie PiS.


Wyłudzenia z OC rosną i będą rosły. Drogi stają się terenem łowieckim. Na drodze jest wielu łowców, którzy czekają na swoje ofiary na rondach i trudniejszych skrzyżowaniach.


Beata Szydło chce zmian w radzie nadzorczej PZU. Pełnię w tej chwili nadzór nad spółką Powszechny Zakład Ubezpieczeń - poinformowała półtora miesiąca temu premier Beata Szydło. Te słowa krok po kroku wprowadzane są w życie. Skarb Państwa zażądał, by w programie walnego zgromadzenia ubezpieczyciela znalazły się punkty o zmianie w składzie rady nadzorczej.


Ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie? Będzie na to sposób. Rzecznik Finansowy proponuje wprowadzenie niezależnego rzeczoznawcy do likwidacji szkody z komunikacyjnego ubezpieczenia OC; pozwoliłoby to uniknąć zaniżania odszkodowań przez towarzystwa asekuracyjne - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".


Banki PZU zaatakują pozycję PKO BP. 300 mld zł aktywów za trzy lata. Prezes PZU wstrzymuje się z deklaracjami odnośnie łączenia Pekao z Aliorem. Jednocześnie chce, żeby jego banki przyśpieszyły rozwój. Za trzy lata mają mieć tyle aktywów, ile obecnie ma PKO BP.


Ocena szkód z samolotu i ubezpieczenia od ataków hakerskich. To przyszłość ubezpieczeń. Ubezpieczyciele coraz chętniej sięgają po nowe technologie. PZU Życie po ostatnich nawałnicach korzystał z lekkich samolotów i zdjęć wykonanych z powietrza. W ten sposób zdecydowanie szybciej firma oceniała rozmiar szkód i wypłacała pieniądze klientom. Polski ubezpieczyciel ma w planach ofertę ubezpieczeń przed cyberatakami. - Widzieliśmy, co nie tak dawno wydarzyło się na Ukrainie. I to dotknęło również polskie firmy. To rosnące zagrożenie, rosnący rynek - tłumaczy Roman Pałac, prezes PZU Życie.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Dla firm | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |
Informacje finansowe:
Konta bankowe:
Porównamy dla Ciebie promocje w 20 bankach